Aktive oppdrag - Bedrifter til salgs.
Produsent av skreddersydde garderobeløsninger søker vekstpartner – komme inn i en større konstellasjon.
- 9 ansatte.
- 35-årig historikk.
- Lokalisert på Østlandet.
- Omsetning ca. 25 MNOK (økende), lønnsom.
- Har løpende kostnadsført betydelige beløp i maskiner og tegneprogram.
Produkter:
- Skyvedører
- Skillevegger
- Skapinnredning
- Hengslet-/ foldedør
Skyvedørsgarderobene lages på individuelle mål og selskapet har kort horisont på ordrereserven. Derfor er det investert betydelig i egnede maskiner for å produsere innredning selv med korte leveringstider.
Selskapets eget tegneprogram er utviklet gjennom mange år og antas å ha kostet ca. 10 MNOK. Alt er utgiftsført fortløpende. Bedriften engasjerer ca. 4 årsverk i India for løpende utvikling.
Kunder:
Kundene er lokalisert fra Trondheim og sørover. Byggevarehus og spesialforretninger for garderobe og kjøkkenforretninger. Pluss E-handel.
Potensial:
Dagens eier ser store muligheter for bedriften. Med stadige endringer i markedet mht. digitalisering, e-handel, FSC, logistikk og markedsføring klarer ikke dagens team på 5 personer å nå selskapets fulle potensial. I dag har selskapet ikke noen E-handel.
For mer informasjon, kontakt vår bedriftsmegler:
Micke Bernakiewicz
Epost: micke@connecto.no
Telefon: 913 47 101